Jak założyć zespół weselny

zespół weselnyOdpowiedź na zapytanie jak to zrobić może wydawać się bagatelnie prosta – znaleźć ziomka który rżnie na jakimś instrumencie drugiego, który śpiewa i zespół na wesele gotowy. Niestety idea aż tak prosta nie jest. By założyć dobry na wesele potrzebne jest mnóstwo pracy, chętni a także błyskotliwi muzycy i sporo pieniędzy. Dobrze by było, ażeby każdy z członków zespołu miał instrument muzyczny i przyzwoicie dbał o niego.
Najczęściej stosowane w zespole na wesele instrumenty to gary, gitara a także basówka, syntezator, dobrze jest posiadać także akordeon. Te instrumenty to trzon, jednakowoż inwencja instrumentalna zależy od samych członków zespołu. Grunt, ażeby wszystko ze sobą współbrzmiało i żeby było bezproblemowe do przewożenia, toż zespół muzyczny na wesele to też odległe wyjazdy.
Nie można zapomnieć istotnym członku zespołu czyli wokaliście, może być nim równocześnie klawiszowiec albo perkusista.
To natomiast dopiero zalążek ciężkiej drogi. Gdy już załoga zespołu muzycznego na wesele jest gotów konieczne są następne inwestycje między innymi odpowiedni sprzęt nagłaśniający. Zdarza się czasami, że sprzęt nagłośnienie jest w miejscu gdzie zagramy, jakkolwiek lepiej mieć swój sprawdzony a także sprawny. A potem to już jedynie grać, grać i grać, ale tymczasem jedynie po to żeby przystosować się do siebie a również wespół zintegrować. Zespół weselny ma tworzyć bowiem jakąś całość. Na początek warto troszkę pograć wspólnie na nie za dużych uroczystościach, takich kameralnych imprezach, aby zobaczyć jak to wspólne granie wychodzi. Artyści albowiem to indywidualiści i od czasu do czasu każdy pożąda zagrać tak zwane „pierwsze skrzypce”.

Repertuar zespołu weselnego

Na rozpoczęcie powinno się zaaranżować około pięćdziesięciu hitów, jednak ażeby biegle począć grać na uroczystościach weselnych to już tych numerów powinno być rzędu dwustu.
Jak już jesteśmy nieźle zgrani, posiadamy opracowanych kilkadziesiąt numerów możemy zadbać o reklamę naszego zespołu na wesele. W dobie wszechstronnego dostępu do netu porządny zespół weselny musi posiadać własną wytrawną stronę internetową. Witryna zespołu powinna zawierać skład zespołu muzycznego, galerię zdjęć, filmy video z występów i na przykład prób, repertuar a również rzecz jasna dane kontaktowe. Niesłychanie pożyteczne są wizytówki z jakimś estetycznym logo zespołu na wesele i chwytliwa nazwa kapeli.
Jednakże przed organizacją całego postępowania należy odpowiednio zbadać sektor muzyczny, najlepiej na początek w najbliższej okolicy. ma szansę się bowiem okazać, iż zespołów weselnych jest co niemiara i nawet te z długim stażem nie mają gdzie zagrać.