zespół na wesele

Skoro jesteśmy po zaręczynach więc planujemy pobrać się za jakiś rok czasu, termin ślubu i wesela wciąż jest sprawą otwartą, bo musimy to wszystko jakoś opanować i zgrać ze sobą.

Głównie dla nas niebywale istotna jest muzyka, toteż musimy zadbać, żeby odnaleźć odpowiedni zespół weselny i oprawę muzyczną podczas ślubu, to są dla nas najważniejsze rzeczy. My także nieco muzykujemy dlatego jest to tak istotne. Niestety kilka razy byłam na weselu gdzie zespół muzyczny zepsuł świetną zabawę, bo albo bardzo licho grali, lub słabo śpiewali, czy też po prostu mało grali i były nudy co trzy piosenki przerwa po po przynajmniej kilkanaście minut. Dla nas to żenada.

Czy to ten jedyny zespół na wesele ?

Do tej pory widzieliśmy na żywo tylko jeden zespół na wesele, który nam się spodobał, dziewczyna super śpiewała, mężczyzna także dobrze a oprócz tego były akustyczne instrumenty perkusja a także saksofon. Ubóstwiam saksofon, przede wszystkim taki zachrypnięty. Na przyjęcie weselne doskonały, bo przednio sprawdza się nie tylko na scenie, ale również zagra marsza przed domem, bądź będzie podgrywał gościom weselnym podczas śpiewania przy stole. Co prawda mój tato woli akordeon, ale dla mnie akordeon to trochę nie te klimaty, których oczekuję.

Na razie poszukujemy dalej. Przyjęcie weselne wyprawiamy w Łodzi, ale zespołu weselnego wypatrujemy w różnych lokalizacjach, byle nie za daleko. Może to być zespół weselny z Warszawy, czy Krakowa, byle zapewnili czad i trafili do wszystkich uczestników wesela. Byle nie jakimś disco polo, chociaż ociupinkę może być, albowiem niektórzy lubią takie klimaty, lecz dla mnie to nie do zrozumienia.

Ja nie myślę nawet co to będzie jak orkiestra na wesele to już poważny kłopot, a tu jeszcze trzeba wyszukać odpowiednią salę weselną, kogoś kto wykona dekorację w kościele i na sali weselnej, kamerzystę, fotografa oraz nauczyć się tańczyć w jakiejś szkole tańca, żeby pierwszy taniec wypadł jak w „Tańcu z gwiazdami”, nie wspominając już, iż trzeba wybrać suknię ślubną i garnitur pana młodego. Trochę to będzie trwało, ale wesele urządza się tylko raz.